Tipy a rady při koupi nových dveří

6 rad, které vám pomohou s výběrem a koupí bezpečnostních dveří

 

Bezpečnostní třída

Bezpečnostní třída je nejdůležitějším kritériem při výběru bezpečnostních dveří. Je to jediný ukazatel, který vyjadřuje odolnost dveří, kvalitu a zpracování materiálů. Každý certifikát je podložen technickými zkouškami. V kategorii bezpečnostních dveří jsou v České a Slovenské republice certifikovány 4 bezpečnostní třídy. Podívejte se na naše certifikáty.

 

Záruběň

Důvodů, proč nové bezpečnostní dveře dodávat a montovat s novou zárubní, je několik: 100% těsnost mezi zárubní a křídlem dveří, protože i po zalití betonovou směsí se může původní zárubeň, která není stavěná na takovou manipulaci, zdeformovat. Těžké křídlo bezpečnostních dveří po čase zdeformuje slabé panty na původní zárubni a tak může křídlo klesnout až natolik, že při otevírání a zavírání může poškodit podlahu u vás doma.

Počet uzamykacích bodů

Neplatí pravidlo čím více bodů, tím vyšší bezpečnost. Mylným názorem veřejnosti je, že kritériem bezpečnosti je počet uzamykacích bodů. Mějte na paměti, že jediným ukazatelem bezpečnosti je zmíněná bezpečnostní třída, protože ta vyjadřuje, jak dlouho dveře odolávaly při zkouškách. A nezáleží, jestli dveře měly 5 nebo 15 uzamykacích bodů.

 

Práh

Součástí nové zárubně by měl být práh, který slouží jednak jako opora pro uzamykací body do podlahy, ale i jako podpůrný prvek zvukové či tepelné izolace a také jako estetický prvek.

 

Povrchová úprava dveří a zárubně

Bezpečnostní dveře splňují kromě funkčního i estetický význam. Proto je třeba vědět, jaké jsou možnosti povrchové úpravy nejen křídla, ale i zárubně. Rovněž je dobré být informován o možnostech případných oprav povrchových úprav, případně změny povrchové úpravy.

Back to Top