Bezpečnostní dveře Dveře24.cz

Bezpečnostní třídy dveří – jaké jsou a jakou vybrat?

 

 

Vše musí projít testem bezpečnosti – dveře, mříže, zámky, kování, zámkové vložky a další

Existuje 6 bezpečnostních tříd, které jsou stanoveny na základě evropských norem. U vstupních dveří do bytů rozlišujeme třídy 2, 3 a 4. Dveře jsou rozděleny do těchto kategorií (tříd) podle jejich odolnosti proti zlodějům a vloupání. Každá bezpečnostní třída má určené nástroje, které jsou potřeba k překonání dveří a čas, který musí dveře odolávat proti vniknutí.

Nejlepší a nejčastěji používanou bezpečností třídou dveří je třída 3, která je vhodná pro každou domácnost i kancelář.

Bezpečnostní třídy – rozdělení

[one_half padding=“15px 15px 0 0″]

Bezpečnostní třída 1 a 2

Dveře v této kategorii patří mezi levnější a jejich fyzická odolnost je nepatrná. Pořízením těchto dveří rozhodně nezabezpečíte svůj byt proti zlodějům. K otevření dveří během pár minut totiž postačí fyzická síla nebo obyčejný šroubovák. Dveře mohou být otevřeny rychle a potichu i méně zkušeným zlodějem.

[/one_half][one_half_last padding=“15px 0 0 15px“]

Bezpečnostní třída 3

Nejlepší řešení pro zabezpečení bytu v panelovém domě, rodinného objektu i kanceláře. Dveře dlouhodobě odolávají zlodějům, kteří k vyniknutí používají ruční nářadí (např. páčidla až o délce 710 mm, šroubováky, kladiva, klíny i elektrické vrtačky). Sofistikovaný zamykací systém spolu s ocelovou kazetou a  požární odolností dělá tyto dveře ideálním řešením pro bezpečný domov.

V naší nabídce naleznete nejlepší bezpečností dveře v 3. bezpečnostní třídě a to v několika barevných provedeních.
[/one_half_last]

[one_half padding=“15px 15px 0 0″]

Bezpečnostní třída 4

Dveře, na které se můžete spolehnout na 100%. Nejčastěji se v praxi používají k zajištění rizikových objektů, kde se nachází zbraně, umělecká díla a cennosti vyšší hodnoty. Nezkušený lupič nemá šanci. K vniknutí je potřeba pořádné speciální vybavení způsobující hluk. Pro vniknutí již mechanické nástroje nestačí.

[/one_half][one_half_last padding=“15px 0 0 15px“]

Bezpečnostní třída 5 a 6

Nejvyšší nároky na bezpečnost, které překoná jen profesionál za použití hlučných elektrických nástrojů a se spoustou času. Nejvyšší bezpečnostní třídy najdeme nejčastěji u trezorové techniky, v bankách, vojenských objektech nebo elektrárnách.

[/one_half_last]

 

 

 

Nezávazná poptávka

Vaše jméno*

Váš email*

Váš telefon

Město*

Šířka zárubně (stěny)

Provedení dveří (barva)

Adresa*

Šířka dveří

Varianta dveří

Jak změřím dveře?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

* pole označená hvězdičkou jsou povinná