Jak vybrat bezpečnostní dveře

Prodejců a výrobců bezpečnostních dveří je na trhu již nespočet. Proto vybrat ty správné bezpečnostní dveře může být složitější než se zdá. Dnes si řekneme několik bodů, na které se zaměřit, aby Váš domov byl naprosto bezpečný.

Správné bezpečnostní dveře do panelového domu

V panelovém domě by měly, dle platných požárních norem, být vždy protipožární dveře, proto určitě vybírejte jen ty s protipožární odolností. Naše dveře jsou nejen bezpečnostní, ale právě i protipožární. Certifikát odolnosti by Vám měl každý poctivý prodejce na vyžádání ukázat. Ačkoliv nejde o bezpečnost proti vloupání, toto je první ukazatel, že jsou to ty správné dveře – Vždy musí mít protipožární odolnost.

Bezpečnostní třída dveří

Důležitou roli při koupi dveří rozhodně hraje jejich bezpečnostní třída. V anglickém jazyce označována jako RC (resistance class). Ta je rozdělena do 6 kategorií. Čím výšší číslo, tím větší ochrana. Minimální požadavek na bezpečnostní třídu je 3. kategorie, tedy ochrana proti hrubému násilí za použití ručních nástrojů. Nižší bezpečnostní třídy nejsou vhodné do bytů a nezajistí potřebnou ochranu. Naopak vyšší bezpečnostní třídy jsou využívány u objektů, jako jsou banky apod. Z praxe je tedy plně dostačující pro ochranu před zloději bezpečnostní třída 3.

Počet bezpečnostních bodů

Základní pravidlo „čím více, tím lépe“ se dá samozřejmě aplikovat i v případě bezpečnostních dveří. Avšak není důležitý jenom počet bodů, ale také jejich rozmístění v dveřním křídle. Je naprosto nezbytné, aby body byly rovnoměrně rozmístěné a nejlépe zajížděly do zárubně nejen v okolí zámku a po stránách, ale i do horní části zárubně a dolů do prahu.

Montáž dveří

O montáži dveří se toho zřejmě před ní samotnou moc nedozvíte, ale je důležité, aby montáž nebyla prováděna jen pomocí polyuretanové montážní pěny. Zárubeň je nutné nejen přivrtat do panelu, ale pokud je otvor větší, pak jej i dozdít a vyplnit betonem. Na zaplnění minimálních prostor je pěna v pořádku, ale je důležité, aby dveře nešly v případě použití heveru roztáhnout. Samotná montáž ve většině případů trvá okolo 4 hodin.

montáž bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře vždy se zárubní

Nikdy ale opravdu nikdy si nenechte vnutit bezpečnostní dveře za báječnou cenu, které dáte do původních zárubní. Toto je bohužel častá praktika domovních prodejců, kdy Vám nabídnou „skvělou a jedinečnou“ nabídku, která je to jen dnes a vnutí Vám dveře, které by možná i odolaly nějakému zloději, avšak v původních dutých plechových zárubních jsou naprosto k ničemu. Samotné zárubně lze při trochu snahy roztáhnout a dveře se otevrou. Vždy kupovat jen bezpečnostní dveře se zárubní.

Dveřní křídlo a jeho tloušťka

Dveřní křídlo bezpečnostních dveří by mělo být z pevného materiálu, nejlépe vyztužené v rozích. Jeho tloušťka hraje roli nejen proti vniknutí zloděje, ale i případný komfort. Minimální tloušťka křídla by neměla klesnout pod 60 mm. Pro zloděje bude složitější se přes ně dostat hrubou silou. Zároveň tloušťka dveřního křídla může signalizovat kvalitnější a robustnější provedení zamykacího mechanismu uvnitř dveří. Co se týče komfortu, pak u dveří Securido jsou vyplňeny minerální protipožární vatou, která tlumí nejen hluk, ale i tepelně izoluje.

Obraťte se na nás!

Naše bezpečnostní dveře Securido splňují nejen výše uvedené, ale nabízí i spoustu dalších funkcí a bezpečnostních prvků. Například náš ANTI-PANIC systém, který umožňuje jednoduché zamykání a odemykání dveří pouze pomocí pohybu kliky.

Naši pracovníci jsou Vám k dispozici na těchto kontaktech. Případně nás můžete rovnou kontaktovat pomocí formuláře níže a poptat nezávazně naš bezpečnostní dveře.

Co si ještě přečíst?

Nezávazná poptávka

Máte-li zájem o osobní schůzku, kalkulaci nebo bližší informace, kontaktujte nás pomocí formuláře níže nebo na uvedeném telefonním čísle či e-mailu.

Vaše jméno*

Váš email*

Váš telefon

Město*

Šířka zárubně (stěny)

Provedení dveří (barva)

Adresa*

Šířka dveří

Varianta dveří

Jak změřím dveře?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

* pole označená hvězdičkou jsou povinná